RSS

Uutiset ja kuulutukset

 

Takaisin

Tiedote perheille: näin haet harrastustukea

Kauhajoen kaupunki on saanut vuodelle 2020 tukea perheiden lasten ja nuorten liikunnallisten harrastusten tukemiseen.
Tuki on kohdistettu 7-15 -vuotiaille vähävaraisten perheiden lapsille ja nuorille viikoittaisen harrastamisen osallistumismaksuihin. Avustuskausi on koko vuosi, haku on jatkuva koko vuoden ajan. Avustusrahaa on rajallinen määrä, joten määrärahan loppuessa myös tuki loppuu.
Tukea voi saada vain viestin lopussa olevien seurojen ja yhdistysten säännöllisen liikunnallisten harrastustoiminnan osallistumismaksuihin.

NÄIN HAET TUKEA:

https://forms.gle/AEJAX4kH1HJVo11eA

Jos linkki ei aukea; kopio se ja liitä selaimen komentoriville.


Näiden seurojen ja yhdistysten toimintaan voit saada tukea:
Kauhajoen Ampujat ry., e-mail: kauhajoenampujat@gmail.com
Kauhajoen Karhu ry. yleisurheilu, pesäpallo, pyöräily, cheerleading, jalkapallo, soutu, suunnistus, ampumahiihto, hiihto, painonnosto, paini, judo, lentopallo, maraton, uinti) : www.kauhajoenkarhu.fi
KarhuBasket ry (juniorikoripallo): karhubasket.fi/juniorit/
Kauhajoen Moottorikerho ry: kauhajoenmoottorikerho.fi
Joheka Team (ratsastus): johekateam.net
Botniagolf ry.: botniagolf.fi
Kauhajoen 4h-yhdistys ry: kauhajoki.4h.fi
SB Kauhajoki ry (salibandy): sbkauhajoki.com
Kauhajoen keilailuliitto ry: kauhajoenkeilahalli.fi
Kauhajoen Naisvoimistelijat ry: kauhajoennaisvoimistelijat.fi
Kurikan Ryhti ry (jääkiekko): kurikanryhti.fi/jaakiekko

Lisätiedot: Kauhajoen kaupunki / Liikuntapalvelut

erityisliikuntakoordinaattori Maarit Kaari, e-mail: maarit.kaari@kauhajoki.fi, Puh. 040 594146
09.09.20
Kommentti (0) Lisää kommentti

Uutisotsikot:
Lähetä Joulupostia ikäihmisille (16.11.20)
Tiedote liittyen Kauhajoen kotihoidon korona-altistumisiin (11.11.20)
Vähävaraisten perheiden harrastamisen tuki (11.11.20)
Tärkeä tiedote - Ajankohtaista koronaviruksesta (09.11.20)
Tiedote korona-altistumisesta Kauhajoella 4.11.2020 (07.11.20)
Koronaviruksen altistumispaikka 2.11. klo 11-15 (06.11.20)
Tärkeä tiedote korona-altistumisesta Kauhajoella (01.11.20)
Etelä-Pohjanmaan koronatilanne - Kauhajoen kaupungin suositukset asukkailleen (30.10.20)
Kysely markkinatoimijoille kaupungin teknisten palvelujen kehittämisestä (27.10.20)
Kasvomaskisuositus toisen asteen oppilaitoksiin 7.10. alkaen (06.10.20)
Etelä-Pohjanmaan koronatilanne kiihtymisvaiheessa - Kauhajoen kaupungin suositukset asukkailleen (06.10.20)
Kasvomaskien käyttäminen ja jakelu haavoittuvimmassa asemassa oleville vähävaraisille (06.10.20)
Tiedote THL:n ja EPSHP:n ohjausta noudatellen kasvatuksen ja opetuksen toimialalle (25.09.20)
Koronatietoutta lapsiperheille (päivitetty 11.9.) (11.09.20)
Sanssinkodin / Hammashoitolan suunnittelusopimukset allekirjoitettiin eilen 9.9.2020 (10.09.20)
Tiedote perheille: näin haet harrastustukea (09.09.20)
Ilmianna naapurisi (04.09.20)
Kasvomaskisuositus koskee tästä päivästä lähtien myös Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin aluetta (14.08.20)
Koulukuljetukset ja avoin liikenne (06.08.20)
Lauhanvuori–Hämeenkangas Geoparkista Suomen toinen UNESCO Global Geopark (10.07.20)

 

Kaupungin viralliset kuulutukset

Tapahtumakalenteri